speedfight.pl



Wymiana oleju przekładniowego.

Tematy dotyczące eksploatacji i naprawach Speedfighta.

Wymiana oleju przekładniowego.

Post» Commonmen » 10 Lip 2008, 13:47

Witam.
Szukałem na forum wiadomości których potrzebuję , ale niestety nic nie znalazłem dlatego zakładam ten temat.
Więc chciałbym się zapytać którędy w speedfighcie 2 spuszcza się i wlewa olej przekładniowy, ile powinno się go wlać i jaki będzie najlepszy?Bo wiem ,że jest kilka typów, może podpowiecie jaki jest najlepszy i jaką firmę polecacie? Może motul albo elf?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Commonmen
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 41
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 wrc 100 xD

Post» m4rc1n » 10 Lip 2008, 13:56

1. Na przekładni obok tylnego koła masz taki korek, tamtędy wlewasz olej przekładniowy.
2. Z tego co pamiętam to wchodzi tam 100ml
3. Co do firmy to kwestia własnego wyboru i przyzwyczajenia do danej marki . ale jeżeli miałbym polecać to Shell, Castrol, Motul.
m4rc1n
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1603

Post» Commonmen » 10 Lip 2008, 13:58

Tym korkiem się wlewa mówisz,a którędy się wylewa? I proszę o pewną informację ile powinno się wlać oleju.

Zapomniałem dodać,że mam speedfighta 2 100, byłem zobaczyć i na przekładni nie mam żadnego korka, jest tylko śrubka , która jest równoległa do koła.

Image
Awatar użytkownika
Commonmen
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 41
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 wrc 100 xD

Post» soltys » 10 Lip 2008, 19:43

Wylewu nie ma. Trzeba lekko odkręcić dekiel od przełożeń znajdujący się za sprzęgłem. Wtedy olej sam się wyleje, nie odkręcamy do końca aby nie uszkodzić uszczelki. Kiedy cały olej zleci przykręcamy pokrywę od przełożeń i nalewamy nowego oleju. (na blaszce obok śruby wlewu jest napisane ile oleju wchodzi do przekładni bodajże 130).

Można również odkręcić całe przełożenia i wyczyścić je, ale to długa robota i moim zdaniem mało opłacalna. Ja tam nigdy ich nie rozbierałem i wolę nie rozbierać a olej zmieniałem raz a mam 25 tys nabite. Na dodatek tego wszystkiego olej nie jest specjalny do przełożeń skuterowych a do skrzyń biegowej w samochodzie. Ważna jest gęstość. Oczywiście lepiej jest kupić olej przeznaczony do skuterów np: Motul (znajdziemy go na sklep.mieloch.pl) z tego co się orientuje jest to jeden z lepszych olejów za bardzo małe pieniądze. Pozdro. :wink:
Awatar użytkownika
soltys
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2587
Skuter: Speed 206
Grupa: Pomorskie

Post» Commonmen » 10 Lip 2008, 23:08

No ,ale to mi nic nie mówi, nie wiem gdzie ten dekiel jest dokładnie. xD A to co zaznaczyłem na zdjęciu to od czego jest?I tak w sumie czytałem kilka razy to co napisałeś i nie wiem dalej którędy się wlewa. o.O
Awatar użytkownika
Commonmen
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 41
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 wrc 100 xD

Post» Lipa » 10 Lip 2008, 23:19

Na śrubce czy koło niej pisze bodajże 120ml. Odkręcasz wlewasz i po problemie. Trudno rozpoznać na fotce ale na 90% to jest ta śrubka.. Jeżeli chodzi o dekiel to:

Image

PiterWrc użyłem Twojego zdjęcia..Nnie bij ;)
Awatar użytkownika
Lipa
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 758
Skuter: Speedfight II Iron-X

Post» Commonmen » 11 Lip 2008, 01:21

Wszystko już zrozumiałem, dzięki wielkie Lipa za foto.Temat można zamknąć , albo nawet przykleić, żeby nie było znowu problemów. :)
Awatar użytkownika
Commonmen
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 41
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 wrc 100 xD

Post» Commonmen » 19 Lip 2008, 12:02

Hmm chciałem wymienić dziś w serwisie olej przekładniowy i gadałem z gośćmi i mówili , że olej przekładniowy w moim skuterze jest wieczny tzn. ten kto go wymienia robi błąd.Stwierdzili tak dlatego ,że korek spustowy jest ,a raczej go nie ma, jest zaślepiony. :) Co wy na to?
Awatar użytkownika
Commonmen
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 41
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 wrc 100 xD

Post» Norbi » 19 Lip 2008, 12:21

Popieram commonmena ja to samo usłyszałem w serwisie.Po przejechaniu około 1000km psuje się skuter.
Norbi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 130
Skuter: Speedfight 2 LC 2002 rok

Post» Commonmen » 19 Lip 2008, 12:31

Ale po wymianie oleju sie psuje tak? Wiem ,że w niektórych samochodach jest wieczny olej, a jak w speedach jest naprawdę to nie wiem.Ale to ,że olej może być wieczny jest logiczne, bo powinien być korek wlewu i korek spustowy,a spustowy jest zaślepiony więc... :P
Awatar użytkownika
Commonmen
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 41
Skuter: Peugeot Speedfight II 206 wrc 100 xD

Post» Krzysnik363 » 19 Lip 2008, 16:06

Wątpie.
Wy to macie jakoś dziwnie zrobione.
Ja w swoim spedzie mam i korek wlewy i spust. Dwie śruby. jedna wyżej druga niżej. U was na pewno tak nie ma ? bo nie powinno się odkręcać tej pokrywy żeby spuścić olej.
Krzysnik363
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 688

Post» pyra666 » 19 Lip 2008, 16:21

Coś goście z serisu kręca. Niby dlaczego go nie mamy wymieniac?? Ja na nowym olejy zrobiłem 1300km i jest git, a stary olej jak wylałem to był cały czarny. Pozatym jakie to są wieczne oleje?? Kazdy olej po pewnym czasie traci wartości zmarne...
Awatar użytkownika
pyra666
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1932
Skuter: Speedfight 2 LC

Post» Krzysnik363 » 19 Lip 2008, 17:03

Są takie przekładnie gdzie oleju się nie wymienia.
Nie mówię że taka jest w speedzie ale Tata(mechanik) mówił mi.
One są hermetycznie zamknięte.
Krzysnik363
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 688

Post» pyra666 » 19 Lip 2008, 17:24

No to moze. Ale w speedzie nie ma zamykanych hermetycznie ;] Ja gdy nalałem 150ml nowego olejo ( miało być 120ml to nadmiar wyleciał bokiem takim odpowietrznikiem przy kole.
Awatar użytkownika
pyra666
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1932
Skuter: Speedfight 2 LC

Post» Norbi » 20 Lip 2008, 20:02

Nie wiem muszę zajechac do najlepszego mechanika w mieścię i się go spytac ;]
Norbi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 130
Skuter: Speedfight 2 LC 2002 rok

Następna

Wróć do Eksploatacja i naprawy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron